Loading...
<a id="zl-url" class="zl-url" href="https://www.doktortakvimi.com/mehmet-ozdemir-17/psikoloji/kocaeli" rel="nofollow" data-zlw-doctor="mehmet-ozdemir-17" data-zlw-type="big_with_calendar" data-zlw-opinion="false" data-zlw-hide-branding="true">Mehmet Özdemir - DoktorTakvimi.com</a><script>!function($_x,_s,id){var js,fjs=$_x.getElementsByTagName(_s)[0];if(!$_x.getElementById(id)){js = $_x.createElement(_s);js.id = id;js.src = "//platform.docplanner.com/js/widget.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","zl-widget-s");</script>
Bize Ulaşın: 0 546 893 42 24

Online Psikolojik Destek Hizmeti Hakkında

*Görüşmeler Whatsapp, Facetime ve Skpye üzerinden gerçekleşir. Görüşme süresi 50-60 dakika arasındadır.

Psikoterapist ile yüz yüze görüşme imkanı olmayanlar, yoğun iş temposundan dolayı psikolojik destek almaya zaman bulamayanlar, yaşadığı yerde psikoterapist bulamayanlar veya yurtdışında yaşayıp dil sorunu nedeniyle destek alamayanlar, kronik hastalık ve fiziksel engellilik gibi durumlarda veya evden çıkamayacak ya da çıkmayı tercih etmeyen ya da yalnız bırakamayacağı kişileri olanlar için tercih edilen alternatif bir yöntemdir.

Ayrıca yaşanan ani değişimlerden dolayı, salgın bir hastalığın (koronavirüsü, ebola vb.) olduğu zamanlar ya da sel, deprem gibi doğal afetlerin ve felaketlerin meydana geldiği zamanlarda kişilerin internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceği bir hizmettir.

Son zamanlarda artan internet kullanıcı sayısı ve bununla beraber internet aracığıyla gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmetlerin sayısı artmaktadır. ABD merkezli online danışmanlık servisi “Better Help”, bünyesindeki yaklaşık 2 bin psikoterapist aracılığıyla, telefon ve video bazlı olmak üzere ayda yaklaşık 500.000 (beş yüz bin) görüşme gerçekleştiriyor. Online görüntülü hizmetler Amerikan Psikiyatri Birliği (APA) tarafından onaylanmıştır ve Şubat 2018’de APA ”Telepsikiyatri” adlı kitabı yayımlamıştır. İngiltere’de online psikolojik destek platformlarının ilk örneklerinden “Plus Guidance” ise hali hazırda 10.000 (on bin) danışanı aşmış durumda.

Yüz yüze gerçekleşen psikoterapi ile internet aracığıyla gerçekleşen psikoterapi arasında yöntemsel açıdan herhangi bir farklılık göstermemektedir. Bilişsel-Davranış terapisi, internet aracığıyla (online) rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Online psikoterapi sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun görüşme yapabilirsiniz.

İstediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için bireysel, çift ve aile, çocuk ve ergen danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Sizin için hangi hizmetlerin doğru olduğunu anlatabilir ve ücretlerimiz hakkında bilgi verebiliriz. Aşağıdan bizimle iletişime geçin.

Loading...